درباره ما

معرفی

تعاونی فارغ التحصیلان مفید

یکی از تشکل های اقتصادی فارغ التحصیلان، شرکت تعاونی مفید یاران پویا است که در سال ۱۳۷۷ با سرمایه گذاری بیش از سیصد نفر ازفارغ التحصیلان شکل گرفت و به شماره ۱۴۷۰۰۹ در اداره کل ثبت شرکت های استان تهران و با سرمایه ثبتی  ۳۲۰ میلیون ریال که شامل ۳۲۰۰ سهم یکصد هزار ریالی بود، به ثبت رسید. در حال حاضر تعداد سهامداران تعاونی ۲۳۰ نفر می باشند.

موضوع فعالیت تعاونی عبارت است از:

۱- خدمات مشاوره ای و فنی در زمینه های مختلف اداری، تحقیقاتی، رایانه ای (سخت‌افزاری و نرم‌افزاری) پشتیبانی، علمی، آموزشی، صنعتی، کشاورزی، تجهیزاتی و ورزشی.

۲- انجام هر گونه فعالیت خدماتی، آموزشی ، ورزشی و خدمات بازرگانی، تولیدی ، صنعتی و خدمات کشاورزی.

۳- تهیه تجهیزات و ابزارآلات و لوازم مورد نیاز شرکت از مبادی داخلی و خارجی و کمک به انتقال تکنولوژی و دانش فنی

۴- اقدام به هر گونه عملیات و معاملات مجاز به طور مستقیم یا غیر مستقیم که با موضوع شرکت مرتبط باشد.

۵- اخذ وام قرض الحسنه و سایر تسهیلات اعتباری از منابع بانکی، صندوق تعاون و دیگر موسسات مالی اعتباری و همچنین اخذ کمک و هدایای نقدی و غیر نقدی از اشخاص حقیقی و یا حقوقی برای سرمایه گذاری های دارای اولویت شرکت

– شرکت می تواند با توجه به نوع فعالیت و در صورت وجود تولیدات، با رعایت مقررات اقدام به صدور آنها به خارج از کشور نماید و یا نیازهای خود را از خارج تامین کند. همچنین با برگزاری نمایشگاه و شرکت در نمایشگاه های داخلی و بین المللی، ایجاد دفاتر نمایندگی و شعب در داخل و خارج کشور تولیدات خود را عرضه نماید.

حوزه عملیات تعاونی: تمام محدوده جغرافیایی سراسر استان تهران  می باشد.

مدت تعاونی: از تاریخ ثبت نامحدود است.

هیات مدیره می تواند اقدام به ایجاد شعب و دفاتر نمایندگی در سایر نقاط داخل و خارج از کشور نموده و یا عندالاقتضا در مورد تغییر آن اقدام کند.

این شرکت محل مناسبی برای سرمایه گذاری همه فارغ التحصیلان و خانواده های ایشان  در طرح ها و پروژه های ارایه شده به تعاونی از طرف اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد. نحوه ارزیابی و سرمایه گذاری در تعاونی مطابق مصوبه مجمع عمومی سال ۱۳۸۴ به شرح مراحل  ذیل می باشد.

 • ارایه طرح به همراه برآورد اولیه و با تعیین نرخ بازگشت سرمایه در حداکثر سه صفحه
 • بررسی در جلسه هیئت مدیره تعاونی با حضور پیشنهاد دهنده و مطابقت آن با موضوع شرکت
 • در صورت تایید در هیئت مدیره درخواست ارایه کامل طرح با شرح تفصیلی و مراحل اجرا و میزان سرمایه مورد نیاز از متقاضی
 • انجام اقدامات مقتضی توسط تعاونی به منظوراخذ مجوز لازم
 • فراخوان جهت سرمایه گذاری
 • عقد قرارداد با سرمایه گذاران و ارایه دهنده طرح
 • تشکیل گروه تخصصی و یا تاسیس شرکت اقماری
 • تعیین محل فعالیت و عملیات اجرایی
 • بررسی گزارشات ماهانه و تراز سالیانه در هیئت مدیره

در آخرین مجمع عمومی این شرکت در مرداد ماه سال جاری آقایان علیرضا رضایی (دوره ۶) سعید نصیری اقدم (دوره۶) مرتضی کیانپور(دوره۸)  محمد رضا رادنوش(دوره۲۰) محمدحسن سنگانیان (دوره۲۰) به عنوان اعضا اصلی و آقایان عبداالرضا بنکدار و مهدی داودی (دوره ۸) به عنوان اعضا علی البدل  آقای مهدی آهنگری (دوره ۴) به عنوان بازرس اصلی و آقای مقداد رستمخانی (دوره ۱۷) به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

بخشی از فعالیتهای تعاونی که مشمول همه فارغ التحصیلان از جمله سهامداران شرکت می باشد به شرح زیر است.

 • راه اندازی سایت مفیدکو به نشانی  mofidco.com  به منظور اطلاع رسانی فعالیت های تعاونی و فارغ التحصیلان

 از مزایای این سایت، امکان ثبت مشخصات فردی فارغ التحصیلان و درج آگهی های شغلی و هرگونه اطلاع رسانی مجاز آنهاست.

 • برگزاری دوازده گردهمایی فارغ التحصیلان، از سال ۱۳۸۳ تا ساال ۱۳۹۸ تعاونی دوازده گردهمایی سالانه برگزار نموده است و در نظر هست که با تامین شرایط کنترل بیماری کرونا گردهمایی سالیانه را برگزار نمایید
 • تولید و فروش سررسید

 از سال ۱۳۹۵ تعاونی سررسیدی بنام سررسید مفید را به صورت سالیانه منتشر کرده است در این سررسید آگهی تبلیغاتی دانش آموختگان متقاضی و اسامی دانش آموختگان ۷۹ دوره فارغ التحصیلان مدارس مفید و شماره تلفن همراه بیش از هزار فارغ التحصیل آمده است.

۴-صدور بیمه نامه های مختلف با همکاری دفتر بیمه آقای مهندس ملاداودی: تعاونی در سال ۱۳۹۷ طی قراری پنج ساله با آقای ملاداودی(د۲۸) امکان مشاوره حضوری در خصوص انواع بیمه ها(بیمه شخص ثالث، بیمه آتش سوزی بیمه عمر و سرمایه گذاری و …..) انتخاب سطح بیمه با شرایط فرد را برای یکایک فارغ التحصیلان گرامی فراهم کرده است و هر یک از سهامداران محترم و فارغ التحصیلان گرامی می توانند با مراجعه به دفتر ایشان از یک ساعت مشاوره رایگان در خصوص انواع پوشش های بیمه، مطلع و بیمه مورد نیاز خود را انتخاب  نمایند.

همکاران ما را بشناسید

مدیران تعاونی مفید

علیرضا رضایی
(دوره ۶)

رییس هیئت مدیره

۰۹۱۲۳۸۴۰۵۲۸

محمدرضا رادنوش
(دوره ۲۰)

نایب رییس هیئت مدیره

۰۹۱۰۲۱۰۷۰۶۹

محمدحسن سنگانیان
(دوره ۲۰)

مدیر عامل

۰۹۰۳۸۷۰۲۷۰۱

مهدی آهنگری
(دوره ۴)

بازرس

۰۹۱۲۳۵۴۲۹۲۰

اسکرول